Jak sprzedać samochód ciężarowy?

Samochody ciężarowe pokonują wiele kilometrów, dlatego niestety szybko ulegają eksploatacji. Ich naprawa okazuje się często nieopłacalna. Sprzedaż takiego auta np. za pośrednictwem specjalnych stron internetowych może okazać się trudna, jeśli jest ono uszkodzone i porysowane, ma brudną tapicerkę, nie posiada wykupionego OC, ważnego przeglądu ani nawet prawa do rejestracji. Nic dziwnego, że potencjalny kupiec nie byłby zainteresowany taką ofertą. Na szczęście z pomocą przychodzą skupy pojazdów ciężarowych.

Sprzedaż samochodu ciężarowego w skupie

Niektórzy mylą skupy aut z komisami. To jednak błąd, ponieważ są to dwie osobne placówki funkcjonujące na innych zasadach. Po oddaniu pojazdu to komisu jest on wciąż własnością kierowcy. Wraz ze sprzedażą auta w skupie, prawo własności zostaje utracone. Ta opcja jest o tyle korzystna, iż można w ten sposób sprzedać samochód w każdym stanie technicznym, również powypadkowym. To więc dobra alternatywa dla złomowania. Transakcje przeprowadzane w skupie są w pełni legalne, zawierana jest umowa umowę kupna-sprzedaży, a właściciel otrzymuje zapłatę zaraz po sfinalizowaniu transakcji, w gotówce lub przelewem.

Na co zwrócić uwagę wybierając skup aut ciężarowych?

Przed wyborem skupu warto jest przejrzeć oferty co najmniej kilku miejsc. Profesjonalny zakład powinien posiadać własną stronę internetową, na której zamieszczone są wszystkie informacje dotyczące jego działalności. Znajdują się na niej najczęściej rodzaje skupowanych pojazdów oraz zasady skupu. Dzięki temu klient może upewnić się, że wszystko przebiegnie w sposób legalny i bezpieczny. Umowa powinna być przejrzysta, a w razie wątpliwości lepiej jest skonsultować się z właścicielem firmy. Samochody ciężarowe skupuje m.in. nasza firma.

Jak przebiega skup aut ciężarowych?

Skupujemy wszystkie samochody, których wartość nie przekracza 20 000 zł, również te uszkodzone i powypadkowe, bez ważnych dokumentów. Na początku należy skontaktować się z naszym skupem telefonicznie lub wysyłając wiadomość poprzez formularz kontaktowy. Na podstawie otrzymanych informacji dokonamy wyceny, a po akceptacji przez klienta ustalone zostanie miejsce i data odbioru. Przedstawiciele firmy przyjadą odebrać auto i podpisać umowę. Od razu po podpisaniu umowy klient otrzyma pieniądze w gotówce lub przelewem. Transport samochodu jest bezpłatny, tak samo jak wykonanie wyceny. Ostateczna cena zależna jest od różnych czynników, takich jak marka, rok produkcji czy stan pojazdu. Staramy się jednak, by była ona jak najbardziej korzystna dla klienta. Dużym atutem jest też ograniczenie formalności do minimum!