Jak przygotować samochód do sprzedaży?

Złomowanie Auta Warszawa
Złomowanie samochodów powypadkowych – czy to się opłaca?
30 października 2019

Jak przygotować samochód do sprzedaży?

Skup aut Warszawa Bemowo

Skup aut Warszawa Bemowo

Jak przygotować samochód do sprzedaży?

Każdy, kto jest zainteresowany korzystnym sprzedaniem swojego używanego samochodu powinien pamiętać o kilku kwestiach. Istnieje wiele czynników wpływających na to, jaką cenę jesteśmy w stanie uzyskać za konkretny pojazd.

Jest to widoczne szczególnie w przypadku, gdy samochód ma odebrać skup aut. W takim miejscu dokonuje się rzecz jasna dogłębnych oględzin samochodu. Czasami skup samochodów będzie chciał rozebrać nasz pojazd na części, które następnie sprzeda. W innych przypadkach będzie jednak liczył na sprzedanie go w całości.

Jak przygotować auto do wyceny przez skup aut?

Zawsze warto dobrze przygotować taki samochód do sprzedaży. Przede wszystkim powinniśmy dokładnie się mu przyjrzeć i sprawdzić, czy nie posiada on istotnych wad technicznych. Bardzo często nawet nieznaczne rzeczy tego typu bardzo negatywnie wpływają na cenę pojazdu. Skup aut za gotówkę zaoferuje nam o wiele wyższą cenę, jeśli my zaproponujemy mu samochód w dobrym stanie. Usuwanie niewielkich usterek to często minimalny koszt, a jednocześnie wszystkie włożone w to pieniądze zwrócą się dzięki uzyskaniu wyższej ceny w skupie.

Nasza firma od lat zajmuje się skupem samochodów oraz kasacja pojazdów samochodowych. Po pomyślnie przeprowadzonej transakcji, odbieramy zakupiony pojazd własnym transportem lub jeśli auto jest sprawne, zostaje ono odholowane przez naszego kierowcę do naszej bazy.

Przygotowanie samochodu do sprzedaży

Przygotowanie samochodu do sprzedaży zajmie nam  trochę czasu, ale dzięki temu zabiegowi pozwoli uzyskać zdecydowanie bardziej korzystną cenę za pojazd. Co należy zrobić przed sprzedażą auta?

Nasza firma skup aut Warszawa przygotowała mini poradnik.

Dokładne umycie auta

Nie od dziś wiadomo, że kupuje się głównie oczami. Trudno byłoby zachęcić do kupna auta, które jest brudne i zaniedbane. Auto nie umyte wygląda na starsze i w gorszym stanie niż ma to miejsce w rzeczywistości i dlatego warto mieć świadomość, że nawet tak prozaiczna czynność, jak umycie pojazdu ma kolosalne znaczenie. O fakcie, że auto powinno być czyste, wie o tym każdy sprzedawca samochodów. Osoba prywatna, które chce sprzedać swoje auto, też  powinna mieć tego świadomość. Pojazd czysty zawsze będzie sprawiał lepsze wrażenie i chodzi w tym przypadku zarówno o karoserię, jak i wnętrze auta. Warto przy tym sobie uświadomić, że nie wystarczy zwykła wizyta na myjni automatycznej, ponieważ wyczyszczenia na pewno też potrzebują wszelkie zakamarki, jak miejsca wokół klamek, uszczelki drzwi, klapka od wlewu paliwa, nadproża czy też błotniki. Zwykła myjnia może sobie nie poradzić również z dokładnym umyciem szyb. Warto także zainwestować w preparaty do mycia kół i felg, a także wypolerowania reflektorów.

Porządek we wnętrzu

Oczyszczenie pojazdu z różnego rodzaju zabrudzeń tapicerki i  śmieci jest oczywiste, ale nie wolno zapominać o precyzyjnym odkurzeniu wnętrza, wypraniu dywaników i tapicerki. Przy skórzanych obiciach należy skorzystać z bogatej oferty środków przeznaczonych do renowacji skóry. Stare i zniszczone dywaniki najlepiej wyrzucić –  zakup nowych to koszt zaledwie kilku złotych. Z kolei do kokpitu są specjalne preparaty, maści i płyny, dzięki którym kokpit nabierze nieskazitelnego charakteru. Trzeba tylko opamiętać, aby wybierać środki dające efekt półmatu.

Polerowanie i woskowanie

Dokładnie umyty samochód stanowi zaledwie wstęp, ale skup aut zaleca również wypolerowanie karoserii. Podczas użytkowania samochodu bardzo łatwo o powstanie delikatnych rysek, które dzięki temu można ładnie zatuszować. Samodzielne polerowanie lakieru pozwoli zaoszczędzić trochę pieniędzy, ale jest dość pracochłonne i wymaga czasu. Wiele osób decyduje się na zlecenie wykonania tego typu usługi w profesjonalnym warsztacie. Wypolerowana karoseria powinna zostać jeszcze nawoskowana, aby podkreślić efekty. Przy okazji warto też zastosować specjalne nabłyszczacze do opon, plastików i uszczelek pozwalające na osiągnięcie bardzo naturalnego optycznie półmatu. Lepiej także nie pomijać wypolerowania reflektorów pojazdu, które zazwyczaj nieładnie matowieją. Czasami warto również zainwestować w nowe nakładki na pedały i dźwignię zmiany biegów. Takie dodatki nie kosztują wiele, natomiast mocno zużyte w dużym stopniu mogą odstraszać kontrahentów – grunt to wygląd.

Czysto pod maską

Czasami konieczne może się okazać umycie silnika, ale w tym momencie potrzebna będzie pomoc fachowca, aby nie zalać wrażliwych elementów pojazdu. Nie zalecamy wykonywania mycia silnika na ostatnią chwilę. Świeżo wyczyszczony i wypolerowany silnik na pewno wzbudzi podejrzenie, że coś usiłuje się ukryć lub ulepszyć. Warto upewnić się, że rura wydechowa jest szczelna i sprawna oraz zostały usunięte wszelkie ślady prowizorycznych napraw na przykład za pomocą taśmy klejącej,. drutów czy nitów.

Uczciwe podejście w sprzedaży auta

Oczywiście każdemu zależy na jak najwyższej cenie sprzedaży samochodu, ale nie należy oszukiwać, więc przekręcanie licznika bądź fałszowanie dokumentacji serwisowej nie powinno w ogóle wchodzić w rachubę. Obecnie takie zabiegi technice są karalne prawem. Należy jeszcze zwrócić uwagę na to, że skup aut za gotówkę pozwala uzyskać całkiem dobrą kwotę za pojazd z wyraźnymi defektami lub powypadkowy. W takich sytuacjach na pewno nie opłaca się usuwanie ewentualnych szkód i lepiej sprzedać samochód taki, jaki jest.

kupieautowarszawa.pl
Jesteśmy firmą, która zajmuje się skupem aut używanych. Skupujemy wszystkie auta, które uległy wypadkowi w każdym stanie technicznym i każdej marki, płacimy gotówkę do ręki. Formalności trwają nawet do 20 minut. Rodzaje skupowanych pojazdów: Samochody osobowe, Samochody dostawcze, Samochody ciężarowe, Samochody powypadkowe. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Zapytaj po bezpłatną wycenę: +48 533 222 333

Komentarze są wyłączone.

Zadzwoń i zapytaj o cenę?